IZ NAŠIH PODRUČNIH ŠKOLA

U našim se školama protekli tjedan mnogo toga doslovno kuhalo. Što smo sve radili pročitajte u nastavku.

Učenici 4.razreda na terenskoj nastavi u Zagrebu, 29.9.2012.

Posjetili smo Zračnu luku Zagreb, prošetali Gornjim gradom, vozili se uspinjačom, čuli prasak na kuli Lotrščak, posjetili katedralu. Poželjeli smo mnogo dobrih ocjena na zdencu Manduševcu i prošetali do Zrinjevca. Popodne smo iskoristili za posjet Zoološkom vrtu Maksimir. Bilo je nezaboravno. Umorni, ali puni dojmova, sretno smo se vratili kući.

U četvrtak, 18.10. u PŠ Peklenica obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici drugog i četvrtog razreda kuhali su juhu od tikve, ispekli brdo klipića, ftičeka i drugog peciva, napravili voćnu salatu i uredili jesenski pano. U goste su nam pješice stigli učenici 1.a,1.b i 1.c razreda iz Murskog Središća sa svojim učeljicama. Njih smo lijepo ugostili, a oni su nam u znak zahvale otpjevali pjesme koje već znaju iako su još mali. Veselimo se ponovnom susretu!

Napisala: uč: Lidija Škvorc

Dani kruha u PŠ Hlapičina

Ove godine smo također u Područnoj školi na malo drugačiji način obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Čitav tjedan nastava je bila vezana uz jesenske plodove, vrijednost kruha, važnost hrane i zahvalnost. Pripremali smo igrokaze, recitacije i pjesme za prigodni kratki program (svečanost) u petak, 19. 10. Izložili smo likovne radove i kušali smo kolače koje su ispekle naše mame, bake i učiteljice. Taj dan posjetili smo mlin u Hlapičini i doznali kako od zrna nastaje kruh. Ovom prilikom zahvaljujemo g. Kiralju i njegovoj obitelji na gostoprimstvu i ugodnom druženju. Neobičan školski dan završili smo pješačenjem do obližnjeg igrališta i sportskim igrama.

Napisala: uč. Martina Horvat

Fotografije pogledajte u FOTO GALERIJI.

objavio: Leona Jug   datum: 24. 10. 2012.