Raznovrsnim stvaralaštvom do Lidrana

Osnovna škola Mursko Središće odlikuje se stvaralaštvom na različitim područjima. Tijekom ove školske godine učenici škole su vrlo uspješno sudjelovali na Lidranu pod vodstvom svojih učitelja hrvatskoga jezika Ivana Lečeka, Sonje Vršić i Srebrenke Puklavec Trstenjak.

Na međuopćinskoj smotri Lidrano sudjelovali su literarni, novinarski i dramski radovi. Sara Mlinarić iz 6. razreda izvela je monolog Sanje Polak Teta Mirica, Rea Filipović iz istog razreda izvela je monolog iz djela Sanje Polak naslovljen U životu je važno imati pet. Djevojke je pripremala učiteljica Sonja Vršić koja je pripremala i skupinu učenika od petog do osmog razreda. Oni su izveli recital prema pjesmama Florijana Andrašeca i Ljubice Duić pod naslovom Veseli cajti.

Literarnim se radom Staroj mami predstavila Marta Malović iz 8. razreda pod vodstvom učitelja Ivana Lečeka.

Mnogobrojnu su radijsku skupinu predstavljali Jasna Tomić iz 6. razreda i Luka Tarandek iz 7. razreda. Snimili su radijsku reportažu pod nazivom Između mene i tebe.

Na županijskoj je razini smotre Lidrano trud učenika i mentora prepoznat, te je većina predstavljenih radova bila predložena za državnu razinu. Od literarnih radova istaknut je i predložen tekst  Staroj mami Marte Malović, recital skupine učenika Veseli cajti i radijska emisija između mene i tebe školske Radijske družine.

Radijsku je skupinu iznimno obradovao poziv na državnu Smotru Lidrano koja je održana od 22.-25.3.2014. u Primoštenu. Na državnoj smotri sudjelovali su Jasna Tomić i Luka Tarandek sa svojom voditeljicom Srebrenkom Puklavec Trstenjak, a sam povratak s državnog natjecanja bio je prava pustolovina za sve učenike Međimurske i Varaždinske županije koji su putovali zajedno.

Srebrenka Puklavec Trstenjak

objavio: Aleksandra Sklepić   datum: 8. 4. 2014.