Dan škole i dan sporta

Dan OŠ Mursko Središće obilježili smo ove godine 29. svibnja sa kulturno umjetničkom priredbom i izložbom učeničkih radova. Priredba je otvorena pjesmom „Moja škola“ koju je s ljubavlju napisala i uglazbila ravnateljica škole Marija Trstenjak. Potom je ravnateljica govorila o realizaciji plana i programa škole i o uspjesima učenika i učitelja koje su postigli  na smotrama i natjecanjima.

Tom prilikom podijelila je zahvalnice učenicima koji su postigli 1.2. i 3. mjesto na županijskim natjecanjima i smotrama. Učenicima i njihovim mentorima koji su bili nominirani ili su sudjelovali na državnim natjecanjima i smotrama  podijelila je zahvalnice i vrijedne  nagrade. Na priredbi je također nagrađena učenica 8.a razreda Paola Derk koja  je prema  kriterijima  Vijeća učenika i  izboru učenika 8. razreda proglašena učenicom generacije. Za nagradu je od škole dobila vrijednu knjigu „Anegdote o slavnim osobama“ a čestitku i poklon  uputio je i gradonačelnik grada Mursko Središće Dražen Srpak. Za nagradu joj je poklonio  malo računalo - tablet.

Dan sporta proslavili smo 30. svibnja. Sportske aktivnosti započeli smo krosom svih učenika od 1. - 8. razreda  na nogometnom igralištu u „Šoderki“. Najuspješniji učenici su dobili medalje. Sportske igre za učenike razredne nastave nastavile su se na Šoderki, a za učenike predmetne nastave u sportskoj dvorani. Najviše interesa  i pažnje pobudile su nogometne  utakmice između učenika i učitelja i odbojkaške utakmice između učenica i učiteljica.

M.T. i I.B.

objavio: Leona Jug   datum: 5. 6. 2014.