Listopadska događanja

Brojnim aktivnostima ispunjen je integrirani tjedan u OŠ M. Središće posvećen  Danima zahvalnosti za plodove zemje, Danu pješačenja,  Danu jabuka, Danu borbe protiv siromaštva...

Na maloj školskoj svečanosti  u petak, 17. lisotpada, vidjelo se da se u   u školi provodi suvremena nastava u kojoj, aktivno,  uz učitelje sudjeluju i učenici i njihovi roditelji.

Prikazom svojih radova učenici nižih razreda  pokazali su  izvrsne govorne i prezentacijske kompetencije, a iz sadržaja se moglo iščitati da se velika važnost posvećuje njegovanju tradicije zavičaja i domovine kao i  razvijanju zdravstvenih,  ekoloških i građanskih kompetencija.

Prisustvo župana Matije Posavca i velečasnog Tomislava Antekolovića, posebno je razveselilo  učenike.

Povod dolasku župana bio je, zapravo, projekt učenika 4.a razreda i učiteljice Mirjane Mošmondor „Lepe su lepe katruže“. Župan je zajedno s učenicima i njihovim roditeljima sudjelovao u sadnji katruža u dvorištu škole. Pridružila im se i Ekološka družina škole s učiteljicom Biserkom Hren. Osim toga, učenici su iskoristili prigodu da se županu zahvale na kupljenim udžbenicima pa su ga počastili kolačima i zahvalnicom koju su sami izradili.

Svi nestrpljivo očekuju da katruže  procvjetaju kako bi se mogli uključiti u rad Međimurske zaklade solidarnosti Katruža, čiji je župan upravitelj.

P.S.  Ni  ove godine učenici nižih razreda nisu propustili ASSITEJ - susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade pa su prisustvovali „ Pinkelcovom viđenju šegrta Hlapića“ ....., a preživjeli su i snimanje Lijepom našom. Sudeći prema fotografiji : Bilo im je baš izvrsno!

Mirjana Mošmondor

objavio: Leona Jug   datum: 24. 10. 2014.