Provedbeni plan rada organizacije rada škole od 11.5.2020. (HZJZ, MZO)

Poštovani roditelji,

Sukladno najavama o povratku djece razredne nastave u školu ( Prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) i Ministarstva znanosti i obrazovanja (MZO), početno od ponedjeljka, 11.05. 2020. a radi lakšeg  planiranja, ovim putem objavljujemo:

PROVEDBENI PLAN ORGANIZACIJE RADA ŠKOLE

• matična škola MS i područne škole Peklenica i Hlapičina radit će u dvije skraćene smjene i to:
    • prva smjena: drugi i četvrti razredi
      • četvrti razredi ulaze u školu u 7.30 a izlaze u 10.15
      • drugi razredi dolaze u školu u 7.45 a odlaze u 10.30
    • druga smjena: prvi i treći razredi
      • treći razredi dolaze u školu u 11.30 a odlaze u 14.15
      • prvi razrede ulaze u školu u 11.45 a izlaze u 14.30

• sljedeći tjedan radi se rotacija turnusa
  • knjižnica, tajništvo i pedagoška služba rade svakodnevno
  • svi učenici (nije važno da li se učenik prethodno hranio) će imati osigurani 1 obrok
  • nema razlike u nastavnim sadržajima, domaćim zadaćama i metodama vrednovanja između učenika koji nastavu slušaju od kuće i učenika koji nastavu slušaju u školi; razlika je jedino u međusobnoj komunikaciji
  • dolazak i odlazak djece u školu može biti i samostalan, odnosno organiziranim prijevozom (obaveza osnivača škole). Ako odrasla osoba dovodi dijete u školu, onda vrijede pravila iz Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo
  • škola može zadovoljiti gotovo sve organizacijske i higijenske upute HZZJ za provedbu nastave
  • molimo roditelje koji dovode djecu u školu isto najave  razrednom učitelju najkasnije do srijede do 20.00 sati
  • roditelji koji će dovesti djecu u ponedjeljak, trebaju sukladno uputama MZO potpisati pisanu izjavu (nalazi se kod razrednog učitelja) u kojoj izjavljuju da: dijete nema simptome i bolesti, odnosno da nije u riziku, te da se radi o djetetu s oba zaposlena roditelja i to da je roditelj upoznat s Uputama HZJZ-a u cjelini.
  • ako su neki učenici u nepovoljnim okolnostima kod kuće, a škola ima mogućnosti, moguć je dolazak na nastavu u školu uz prethodno pribavljenu izjavu roditelja.

U slučaju promjena (koje su moguće) bit ćete naknadno na vrijeme obavješteni, a na sva pitanja možete zvati:

• pedagoška pitanja: razrednik, stručna služba, ravnatelj
  • tehničko organizacijska pitanja: razrednik, tajništvo, ravnatelj

Pozdrav i sretno svima,

Elvis Šarić, ravnatelj OŠMS

objavio: Aleksandra Sklepić   datum: 5. 5. 2020.