KAKO NASTAJE ČASOPIS?

U petak 7. rujna 2011. godine, našu školu posjetila je urednica Školske knjige, autorica priručnika i stručnih članaka, prof. Dinka Juričić.

U školskoj blagovaoni održala je prezentaciju o časopisima i novinama. Učenici šestih, sedmih i osmih razreda pozorno su slušali kako nastaje časopis, koja je osnovna razlika između novina i časopisa i sigurno su poneki razmislili o poslu novinara ili urednika časopisa ili novina.
Putem PowerPoint prezentacije, predavačica Dinka Juričić nam je na jednostavan, zanimljiv, edukativan i zabavan način prikazala posao novinara.
Meni se ovakva poučna prezentacija vrlo svidjela, mislim da je bitno znati i ponešto o časopisima i novinama, koji su danas osnovni način prenošenja informacija, vijesti i priča putem medija.

Tekst napisala: Ena Cilar, 7.B razred

objavio: Leona Jug   datum: 12. 10. 2011.