NOĆ KNJIGE U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Školska knjižnica OŠ Mursko Središće i ove godine (po drugi put) uključila se u manifestaciju Noć knjige. Ove godine Noć knjige obilježili smo uoči Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a na Dan hrvatske knjige u petak 22.travnja.Cilj nam je bio dati poticaj kulturi čitanja, potaknuti razgovor o literaturi, književnosti i svemu onome što knjiga predstavlja ili treba predstavljati u našem društvu.

Uz večernji program, Noć knjige imala je i svoju matineju, program namijenjen nižim razredima.U matineji je organiziran susret sa autoricom i ilustratoricom Željkom Mezić koja je održala likovnu radionicu s učenicima prvih, drugih i trećih razreda pod nazivom  Kako nastaje slikovnica. Učenici viših razreda, njih 30, sudjelovalo je u večernjem programu koji smo organizirali u suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Mursko Središće. U Gradskoj knjižnici su učenici sudjelovali u Kvizu za knjigoljupce. Pobjednici Kviza bili su: Manuela Novak i Katrina Horvat. U školi  je organiziran već tradicionalni lov na knjige pod nazivom „Knjiški detektivi". Pobjednici ovogodišnjeg lova bili su učenici Lovro Zadravec i Dena Dobranić . Pri kraju Noći knjige pogledali smo Šumu Striborova u sklopu Čitalačke čajanke i popričali o spisateljici Ivani Brlić Mažuranić čije Priče iz Davnine su slavile stotu obljetnicu objavljivanja. Na kraju druženja učenici su se poigrali  Pričosvijetom, priborom za tkanje priča uz pomoć kojeg su smislili nekoliko vlastitih priča.

Knjižničarka Leona Jug

objavio: Leona Jug   datum: 26. 4. 2016.